9 hlavných dôvodov, prečo používať kadidlá

9 hlavných dôvodov, prečo používať kadidlá

Vône a arómy majú neuveriteľnú silu. Dokážu vás ihneď preniesť do minulosti alebo na miesto, kde ste túto vôňu prvýkrát zažili. Vydymovanie je istý typ portálu, ktorý nám môže nielen pomôcť cestovať v čase, ale môže tiež vyvolať určité reakcie. Kadidlo nám môže napríklad pomôcť relaxovať, spať, sústrediť sa, stimulovať kreativitu, zvýšiť motiváciu.

Aké sú teda výhody kadidiel?

Relax

Možno hlavný cieľ ľudí, ktorí žijú vo veľkých mestách. Zapáľte vhodné kadidlo, pustite si relaxačnú hudbu alebo zvuky prírody, pohodlne si ľahnite na pohovku so šálkou čaju a knihou. Alebo si pripravte kúpeľ, pridajte nejaké sviečky a kadidlo. Jemné vône urobia atmosféru ešte harmonickejšou, čo vám umožní oslobodiť svoju myseľ od každodenných starostí.

Kadidlo, santalové drevo, cédrové drevo, to všetko sú upokojujúce vône, vhodné na všeobecný relax.

Odbúranie stresu a úzkosti

Zbavte svoju myseľ strachu a skákania od jednej myšlienky k druhej. V tomto vám pomôže najmä kadidlo s vôňou santalového dreva. Vôňa tyčiniek zo santalového dreva eliminuje nežiaduci zápach a pesimistické myšlienky. Silná a uzemňujúca vôňa santalového dreva vás môže preniesť do duchovnej ríše.

Podpora v meditácii

Kadidlá sú široko používané v mnohých rituáloch na prehĺbenie pozornosti, zaostrenie zmyslov a pozdvihnutie ducha. To je to, čo poznáme pod pojmom meditácia. Na meditáciu sa často používajú santalové drevo a lotos, môžete ísť však vlastnou cestou a používať vône, ktoré vám najviac vyhovujú. Tie, ktoré vás zavedú na miesto, kde potrebujete byť bez toho, aby vás odvádzali od vašich myšlienok.

Stimulácia tvorivosti

Dobre zvolená aróma rozvíja vaše schopnosti, stimuluje nápady a zlepšuje duševnú výkonnosť. Odporúčame zvoliť kadidlá osviežujúcich vôní. Vyprázdnite svoju myseľ, sústreďte sa na svoj dych, a nápady a riešenia  prídu samé.

Zvýšenie pozornosti

Na rozdiel od hudby na pozadí, arómy majú jemnejší vplyv na myseľ a telo, čo z nich robí ideálnych partnerov pre prácu, štúdium alebo záľuby, ktoré si vyžadujú sústredenie. Na tento účel tiež odporúčame voľbu osviežujúcej arómy.

Zlepšenie spánku

Nespavosť sa stáva čoraz vážnejším stavom, najmä v našej modernej, ustavične sa ponáhľajúcej spoločnosti. Pálenie kadidla pri zaspávaní je rovnako dobré ako použitie sviečky. Ideálne sú vône levandule alebo byliniek.

Prostredie pre jogu

Kadidlá môžu pomôcť sústrediť myseľ a pripraviť telo vytvorením správnej vonnej atmosféry. Joga ako prirodzené a obohacujúce cvičenie pomáha vyhnúť sa všetkému umelému, toxickému alebo rušivému. Pomôže kadidlo z prírodných zložiek – stačí si vybrať správnu vôňu pre konkrétny typ jogy – od energickej po upokojujúcu a meditatívnu.

Regenerácia

Bolo dokázané, že aróma vonných tyčiniek zvyšuje hladinu serotonínu v mozgu. Ako alternatíva k liekom môžu nefarmakologické metódy na zvýšenie hladín serotonínu v mozgu zlepšiť náladu bez toho, aby spôsobili akékoľvek vedľajšie účinky alebo nebezpečnú závislosť. Serotonín je považovaný za prirodzený stabilizátor nálady a pomáha pri spánku, jedení a trávení. Serotonín tiež pomáha znižovať depresiu, úzkosť a bolesti hlavy. Serotonín je teda dobrý pre zdravie a kadidlo ho pomáha uvoľňovať!

Čistenie vzduchu

Niektoré zložky kadidiel majú antibakteriálne vlastnosti. Napríklad zelený čaj. Kadidlo je navyše jednoduchý, rýchly a cenovo dostupný spôsob, ako prekryť nežiaduce pachy v domácnosti, ktorých nie je málo: potraviny, domáce zvieratá, mokré oblečenie a ďalšie.

 

Mágia a moc kadidiel

Toto sú základné dôvody, prečo v podstate každé náboženstvo a každá kultúra od počiatku vekov používala kadidlá na zvýšenie svojich fyzických a dominantných schopností. Kadidlá prečistia, osviežia a upokoja vaše prostredie a vás, prinášajú šťastie a prosperitu. Sú nevyhnutný starodávny liek na očistenie vášho prostredia, vášho domu, vašich myšlienok a vašej duše.

Dovoľte vstúpiť vôňam kadidiel do svojho života. Stanú sa jeho súčasťou, budú vám pomáhať a sprevádzať vás, vaše prostredie, vaše myšlienky, vašu cestu.

Ak Vás mágia exotických vôní a kadidiel zaujala, v našom virtuálnom obchode AuVita nájdete široký výber vonných tyčiniek, živíc, byliniek a drievok.

 

Pridaj komentár